Çatı izolasyonunda sprey poliüretan köpük
Çatı izolasyonunda sprey poliüretan köpük

Çatı izolasyonunda sprey poliüretan köpük

ÇATI İZOLASYONUNDA SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK

Uygulama Açıklaması

Sprey poliüretan çatı alanlarının izolasyonunda uygulaması hızlı, etkin ve tasarrufludur. En üst katta oturan bina sakinleri için kışın soğuk yazın sıcaklık çok büyük sorundur. İzoser sprey poliüretan tüm bu sorunları çözmek için uygulanmaktadır.

Tavan akıntılarının önüne geçen, soğuğu, yağmuru, sıcağı binanın içine sokmayan bir kimyasal yapıya sahip olan poliüretan sprey, çatı içi kullanımlarda da çok verimlidir. Çatı içi uygulamalarında son kat olduğu için uygulandığı yüzeyin temiz ve rutubetten arınmış olması gerekmektedir.

Çatılarda poliüretan köpük izolasyonunu tercih eden işletme ve evlerin %60’a kadar yakıt tasarrufu yaptığı gözlenmiştir.

AÇIK TERAS UYGULAMASINDA SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK

Uygulama Açıklaması

Sprey poliüretan köpük  cephe izolasyonlarında kullanıldığı gibi açık teras izolasyonunda da çok başarılı sonuçlar vermektedir. Teras katlarının ısı ve su yalıtımına yardımcı olarak kullanılacak en iyi maddedir.

Sprey poliüretan köpük kullanılırken zemin üzerindeki nem, toz gibi kirler temizlenerek özel tabancası tabancası yardımıyla uygulanmaktadır. Poliüretan köpüğün sıkı ve kapalı gözenekleri sayesinde su yalıtımına yardımcı bir sistem elde edilmektedir.

Sprey poliüretan sıcak soğuk çarpışmasından oluşan terleme, nem, rutubet, küf gibi sorunlarıda kökten çözmektedir. Sert poliüretan köpük uygulandığı zaman üzerinde rahatlıkla gezilebilir.

Sprey poliüretan terasların üzerinde biriken suyun duvarla temasını engellemekte ve soğuğun en üst kattaki daireye geçmesine engel olmaktadır. Bu sayede en iyi teras izolasyonunu sağlamaktadır.

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014